#TREND: W stronę sztucznej inteligencji

Interakcja między ludźmi i przedmiotami, a nawet idąc o krok dalej – między samymi przedmiotami to coś na co czekają konsumenci. I tym bardziej ochota rośnie, im więcej doświadczeń potrafią dostarczyć producenci przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji. Trend ten silnie związany jest z dążeniem do wygodnej codzienności, szukaniem narzędzi, które ułatwią czy wręcz wyręczą w tych podstawowych, jak i nietypowych czynnościach. Rozpieszczani przez nowe technologie konsumenci dostrzegają właśnie w nich szansę na przyjemniejsze życie. Ericsson w swojej prognozie określającej najgorętsze trendy na 2016 rok zawarł również potrzebę obcowania ze sztuczną inteligencją. Jako jeden z powodów podał znużenie wykorzystywaniem ekranów, które od kilkudziesięciu lat stanowiły podstawę korzystania z darów technologii. To właśnie w sztucznej inteligencji konsumenci widzą godnego (a i lepszego) następcę wszelkich urządzeń z ekranami. Patrząc na dziedziny, w których najchętniej korzystaliby oni ze sztucznej inteligencji w pierwszej trójce widzimy wyszukiwarkę, przewodników turystycznych i osobistego asystenta.

Ericsson ConsumerLab

Chatboty, czyli wirtualni asystenci wykorzystujący sztuczną inteligencję  to bardzo atrakcyjne, choć nadal nie do końca dopracowane narzędzie wykorzystywane w internecie. Z jednej strony stykamy się z błędami i nieudanymi próbami wdrożenia chatbotów, a z drugiej z dużym entuzjazmem konsumentów przy stykaniu się z mówiącym i myślącym internetowym robotem. Branże, w których chatboty mają szansę zaadaptować się najszybciej to sprzedaż i wszystko co jest związane z rynkiem e-commerce. Koncepcja, że klient sklepu ma możliwość rozmowy na temat swojego zamówienia, dostawy i serwisu z wirtualnym asystentem staje się coraz bardziej popularna.


Slajd3Chatbot firmy Microsoft ponosi porażkę

Firma Microstoft próbowała wprowadzić chatbot imieniem Tay wśród młodych użytkowników w Stanach Zjednoczonych. Niestety próba zakończyła się porażką po tym jak sztuczna inteligencja Tay zaczęła cytować rasistowskie i seksistowskie teksty, które zamieszczali użytkownicy Twittera.

tay

Tay-drugs tay


Slajd1

WeSecretary na WeChacie

WeSecretary to usługa dostępna na WeChat, największej na świecie platformie do komunikacji liczącej ponad 700 milionów użytkowników. WeChat bardzo szybko rozpoznał użyteczność chatbota z biznesowej strony. WeSecretary jest wirtualnym asystentem, który za 10% prowizji pomaga użytkownikom w robieniu zakupów, płaceniu rachumków oraz wielu innych czynności, które wykonujemy online.

wesecretary

-> WeSecretary


 

Slajd4

Chatbot szyty na miarę

Strona www.rebot.me/ oferuje usługę gdzie użytkownik może stworzyć swojego własnego chatbota w zależności od potrzeb. Można wybierać z pośród  wielu gotowych wzorów i funkcji.

 

rebot


 

Slajd1

Anna w IKEA

W odpowiedzi na potrzeby Azjatyckich klientów firma IKEA stworzyła Annę. To wirtualny asystent, który odpowiada na pytania o produktach, cenach, rozmiarach czy dostawie. Ponadto Anna otwiera w kolejnych oknach przeglądarki strony, o których opowiada.

AI_China_Ikeas-Ask-Anna_600

[Slideshow "roboty" not found]